1. Cep telefonu şarj eden saksı

Arkyne adlı teknoloji firması, cep telefonu şarj konusunda herkesin sıkıntı yaşadığı bu soruna sorununa farklı bir çözüm üretti. Firma geliştirdiği Bioo adlı saksı kullanıcılara şarj etmenin doğal yolunu sunuyor.

2. Çamaşır kurutmayı kolaylaştıran akıllı mandal

Avustralyalı bir firma tarafından geliştirilen akıllı çamaşır mandalları, yıkanmış çamaşırların kuruma işlemini kolay bir hala getiriyor. Üzerindeki hava ölçen ve nemi algılayan sensörleri sayesinde telefonlarla uyumlu çalışıyor.

3. Akıllı tava

Pantelligent isimli akıllı tava, yemeklerin yapılış aşaması sürecini kontrol altına alarak her zaman başarılı sonuçlar alınmasını garanti ediyor.

4. Stresi kontrol altına alan akıllı bileklik: WellBe

Bileklik WellBe, nabzımız sayesinde kalp atışlarını kontrol ederek stres seviyesini ölçüyor ve yüksek stres durumunda kullanıcısına rahatlama önerileri veriyor.

5. Akıllı diş fırçası

Türk ve Amerikan ortak projesi iBrush 365, şu zamana kadar birçok destek alarak hedefine doğrudan ilerliyor.  iBrush 365’in 360 derece dönebilen yuvarlak başlığı, iki farklı hız ayarı ve 13,200 mikro fırça kılı ile dişlerinizi her yönü ile tam da diş hekiminizin önerdiği gibi fırçalamanızı sağlıyor.

6. Wiky Watch: Ebeveynlerin çocuklarını takip etmeleri için geliştirilen akıllı çocuk telefonu

Akıllı çocuk telefonu uyguluması sayesinde çocuğunuzu an be an takip edip, kimlerle iletişim kuracağına karar verebiliyorsunuz. Sizin sınırlarını çizdiğiniz  alan dışına çıktığında ise mesaj alabiliyorsunuz.

7. Momsense

Süt veren anneler için çocuklarının ne kadar süt tükettiğini öğrenmek için üretilen bir emzirme cihazı.

8. Vücuttaki oksijen düzeyini ölçebilen elektronik deri

Tokyo Üniversitesin de bilim insanları deriye yapıştırılarak vücuttaki oksijen düzeyini ölçebilen bir cihaz geliştirdi.

9. Akıllı kontakt lens

Samsungun da akıllı kontakt lensler için patent başvurusunda bulunduğu. Ve bu başvurunun yakın zamanda kabul edileceği tahmin ediliyor.

10. Telefon şarj edebilen çanta: Everpurse

Tasarımcı Kate Spade tarafından Everpurse ile hayata geçirilen projede çantalar şarj aletine dönüşüyor. Giyilebilir teknolojilerin örnekleri arasında yerini almayı başarıyor.