2004 yılında vizyona girmiş olan ve büyük başarılar yakalayan filmleri sizler için derledik. Listeye her kategoriden bir filmi koymaya çalıştık. 2004 yılında vizyona girmiş olan birçok sağlam film var. Her biri de izlenmeye değer filmler. Bu filmlerin çoğunu yüksek ihtimalle duymuş olabilirsiniz. Eğer izlemediyseniz ve ilgi alanınıza hitap eden filmler ise kesinlikle kaçırmayın.

Sil Baştan (Eternal Sunshine of the Spotless Mind)

Bilim kurgu ve romantik türündeki filmde Joel ve Clementine 2 yıllık güzel bir ilişki yaşamışlardır. Ancak sonunda bu ilişkileri bir şekilde bozulma noktasına gelir. Her ne kadar birbirlerini sevseler de Clementine, Joel’i unutmak istemektedir. Bu sebepten dolayı da Clementine, Joel’e dair ne kadar anı varsa hepsini aklından sildirir. Joel bunu duyunca oldukça üzülür ve o da bir süre sonra hafızasını sildirmeye karar verir. Ancak hafızasını sildirirken Joel büyük bir pişmanlık yaşayacak ve anılarının silinmemesi için kendisi ve anılarıyla büyük bir mücadeleye girecektir. Jim Carrey ve Kate Winslet baş rolünde yer aldığı film kesinlikle izlenmesi gereken romantik filmlerden biri.

Milyonluk Bebek (Million Dollar Babby)

Dünyaca ünlü aktör Clint Eastwood baş rolünde ve yönetmen koltuğunda yer aldığı filmde Frankie Gunn isimli bir dövüş eğitimcisinin hikayesi anlatılıyor. Vizyona girdiği yıl oldukça ilgi gören film o yılın Akademi Ödülleri’nde en iyi film Oscar’ını almayı başardı. Pek çok açıdan başarılı olan film konusu ve sürükleyiciliği ile de seyirciyi içine çekmeyi başarıyor. Filmde aynı zamanda Morgan Freeman, Hilary Swank ve Ray Baruchel gibi ünlü isimler de yer almakta.

Kill Bill Volume 2

Aykırı yönetmen Quentin Tarantino’nun baş yapıtlarından bir tanesi olan Kill Bill serisinin ikinci filminde gelin düğün sırasında saldırıya uğrar ve düğüne katılan herkes öldürülür. Gelin karnındaki bebeği düşürmüştür ancak hala hayattadır. 5 yıl boyunca komada kalır ve ardından bir gün uyanır. Uyandıktan sonraki tek amacı ise ona bu kötülüğü yapan Bill ve adamlarını öldürmek olacaktır. Yine Uma Thurman baş rolünde yer aldığı filmi aksiyon severler kesinlikle kaçırmamalı.

Örümcek Adam 2 (Spider-Man 2)

Marvel’in en çok sevilen Örümcek Adam serisinin ikinci filmin heyecan yine dorukta. Dönemine göre olağanüstü görsel efektleri ile dikkat çeken filmde Örümcek Adam’ı bu sefer çok daha zorlu bir düşman beklemektedir. Doktor Ahtopot, Peter Parker’ın Örümcek Adam olduğunu fark edince sevdiklerine zarar vermeye çalışacaktır. Aynı zamanda Peter’ın en iyi arkadaşı Harry de onun Örümcek Adam olduğunu öğrenince ortalık çok daha fazla karışmaya başlayacaktır. Eğer hala bu seriyi izlemediyseniz direk açıp izleyin. Üstelik ailecek izlenebilecek filmlerden bir tanesi.

İnanılmaz Aile (The Incredibles)

Şu ana kadar tanışabileceğiniz en inanılmaz ailelerden bir tanesi ile tanışmaya hazır olun. Ailecek izlenebilecek anlamlı mesajları olan eğlenceli bir animasyon filmi. Brad Bird’in yönetmen koltuğunda yer aldığı animasyon filminde Bob zamanında süper gücü sayesinde pek çok insanın hayatını kurtarmış olan bir süper kahramandır. Ancak kendisi gibi bir süper kahraman olan sevdiği kadın ile evlenip çocukları olunca artık bu işleri bırakır. Ailesiyle mutlu bir hayat sürerken bir yandan da eski süper kahramanlık dönemlerine özlem duymaktadır. Kendileri gibi çocuklarının da farklı süper güçleri vardır. Aradan geçen bunca uzun yılda kendisine özel ve önemli bir görev verilecektir.

Göklerin Hakimi (The Aviator)

Filmde Hughes babasından kalan yüklü miktardaki miras ile savaş uçakları ile ilgili bir film çekmeye karar verir. Biyografi türündeki filmde çektiği film ile o dönemde büyük bir yankı uyandıran Howard Hughes’ın hayat hikayesi anlatılmakta. Filmde Hughes’ı ise dünyaca ünlü aktör Leonardo Di Caprio canlandırmakta. Filmde ünlü aktöre Jude Law, Willem Dafoe, Cate Blanchett ve Kate Beckinsale gibi ünlü isimler eşlik ediyor.

Zombilerin Şafağı (Shaun of The Dead)

Filmde Shaun kız arkadaşı ile en yakın arkadaşı yüzünden neredeyse ayrılma noktasına geleceklerdir. Fakat bir gün ülkede zombi salgını baş gösterir. Ancak Shaun’un bu zombi salgınını anlaması biraz zaman alacaktır. Zombi konulu komedi filmleri arasındaki en eğlenceli filmlerden bir tanesi. İzlerken oldukça eğleniyorsunuz. Bu tarz zombi filmlerini sevenler kesinlikle kaçırmamalı.

Terminal (The Terminal)

Tom Hanks’in baş rolünde, Steven Spielberg’ün de yönetmen koltuğunda yer aldığı filmde Victor Navorski ülkesinden ABD’nin New York şehrine doğru uçakla seyahat ederken ülkesinde darbe olur. Hava limanına indiğinde ise kendisi artık hiçbir yerin vatandaşı olarak görülmemektedir. Bu sebepten dolayı da hava limanındaki yetkililer onu oradan çıkaramamaktadır. Ülkesinde darbe olduğu içinde geri dönememektedir. Bu sebepten dolayı Navorski sistemdeki bu engel kalkıncaya kadar hava limanında yaşamak zorundadır. Ancak bu engel aylarca sürecektir ve Navorski, New York topraklarına ayak basmak konusunda oldukça ısrarcıdır. İzlerken içinizi ısıtacak güzel bir hikaye. Gerçek yaşanmış bir hikayeden beyazperdeye uyarlanmış.

Not Defteri (The Notebook)

Ryan Gosling ve Rachel McAdams’ın baş rollerini paylaştığı romantik türündeki filmde hikaye oldukça eski bir not defterinde yazılan hikayenin anlatılması ile başlıyor. Filmde zengin bir aileden gelen Allie ile bir işçi olan Noah arasında muhteşem aşk hikayesi anlatılıyor. Bu türdeki filmleri seviyorsanız kesinlikle kaçırmamanız gereken bir yapım.

Hotel Rwanda

Biyografi ve tarih türündeki filmde 1994 senesinde tüm dünyanın seyirci kaldığı Rwanda’daki soykırımın hikayesi seyirciye aktarılıyor. Burada halk ikiye bölünmüştür ve birbirleri ile savaş halindedirler. Bu sebepten dolayı da yüzbinlerce kişi hayatını kaybetmiştir. Filmde bu insanlar arasından binlerce kişiyi kurtarabilmek için mücadele eden bir adamın hikayesi anlatılmakta. Terry George’un yönetmen koltuğunda yer aldığı filmin oyuncu kadrosunda Don Cheadle, Joaquin Phoenix ve Jean Reno gibi ünlü isimler yer almakta.

Kelebek Etkisi (The Butterfly Effect)

Bilim kurgu ve fantastik türündeki bu ilginç senaryoya sahip filmde Evan küçüklüğünden beri yaşadığı kötü şeylerle mücadele etmeye çalışmaktadır. Gençlik zamanına geldiğinde Evan geçmişe doğru zaman yolculuğu yapabildiğini fark eder. O saatten sonra hayatında birçok şeyi değiştirme kararı alır. Ancak geçmişe dönerek birçok şeyi değiştirmeye çalışırken aynı zamanda çevresinde insanların da hayatlarını büyük ölçüde değiştirecektir. Başta her şey güzel gözükse de ilerleyen zamanlarda işler çok daha karmaşık bir hal alacaktır. Ashton Kutcher’ın başrolünde yer aldığı üç filmden oluşan serinin ilk filmidir.

Yarından Sonra (The Day After Tomorrow)

Tüm dünya büyük bir tehlike altındadır. Doğa insanların yaptığı onca tahribattan sonra intikam almaya başlamıştır. Dünyanın pek çok yerinde kasırgalar, kar fırtınaları ve daha pek çok sebepten ötürü insanlar ölmektedir. Los Angeles şehri ise kasırganın yarattığı büyük tahribattan dolayı yok olmuştur. Dünyanın pek çok ülkesi farklı sebeplerden yok olmak üzeredir. New York ise ona doğru gelen dev tsunami dalgaları yüzünden sular altında kalmak üzeredir. Filmin konusu oldukça iyi ve filmde en çok dikkat çeken taraf görsel efektleri. Gerçekten muazzam bir görsel efekte sahip bir film. Heyecan ve gerilim dolu bir film arıyorsanız Yarından Sonra filmini kesinlikle kaçırmayın.

Ben, Robot (I, Robot)

Dünyaca ünlü aktör Will Smith’in baş rolünde yer aldığı filmde yapay zekaya sahip olan robotlar artık insan hayatının her anının vazgeçilmez bir parçası haline gelmiştir. Bu robotlar insanları korumaktadır ve insanlara hiçbir şekilde zarar vermeyecek şekilde programlanmışlardır. Yani robotların bir suç işlemesi imkansızdır. Fakat Dedektif Del Spooner bir suçun bu yapay zekaya sahip robotlar tarafından işlendiğini düşünmektedir. Her ne kadar bunu savunsa da kimse ona inanmayacaktır. Çünkü o güne kadar hiçbir robot suç işlememiştir.

Tetikçinin Gecesi (Collateral)

Tom Cruise, Jason Statham, Mark Ruffalo, Javier Bardem ve Jamie Fox gibi dünyaca ünlü isimlerin yer aldığı filmde Max taksi şoförlüğü yapan bir adamdır. Bir gün taksisine Vincent isimli bir adam biner. O saatten sonra Max’in hayatı çok karmaşık bir hal alacaktır. Çünkü arabasına aldığı kişi şehrin en tehlikeli uyuşturucu mafyası tarafından tutulmuş olan bir kiralık katildir. Amacı ise mafyanın aleyhine tanıklık edecek olan kişileri öldürmektir. İşin içine FBI’nda girmesiyle şehirde tehlikeli ve heyecan dolu bir kovalamaca başlayacaktır.

Talihsiz Serüvenler Dizisi (Lemony Snicket’s A Series Of Unfortunate Events)

Jim Carrey’in baş rolünde yer aldığı filmde üç kardeşin oldukça kötü bir adam olan Kont Olaf’tan miraslarını korumak için verdikleri mücadele anlatılıyor. Ailecek izlenebilecek oldukça eğlenceli bir komedi filmi. Jim Carrey yine her zaman ki gibi muhteşem oyunculuğunu konuşturmuş. Film daha çok çocuklara hitap ediyormuş gibi görünse de aslında yetişkinlerin de eğlenerek izleyeceği bir yapım. Kesinlik kaçırmayın.