Akıllı telefonlar da artık standartlaşmaya başladı kullanıcıların şikayetçi olması ve Çin pazarındaki markaların piyasa hızlı girişi rekabeti kızıştırdı. 2017 yılında ise telefonlarda bazı değişiklikler bekleniyor. Beklenen değişiklikler ise şöyle

Yeni Tasarımlar

Listenin ilk sırasında yer bulan tasarım konusu Çin pazarındaki telefonların %90 ları bulan ekran kasa oranından dolayı bu sene en çok ön plana çıkması beklenen değişim. Appel’ın bile du değişime ayak uydurması bekleniyor.

Daha Hızlı Çipler

Kullanıcıların artık her işini tamamen telefon üzerinden yapmaya başlaması sonucu tüm firmalar uygulamalar geliştirdi. Uygulamadan zevk ve verim almak isteniyor artık bunun içinde çipler önemli bir konuma geldi.

Sanal Gerçekçilik

Akıllı telefonlarımızın teknik donanım özelliklerinin artması ve internet hızının da gelişim göstermesi sonucu sanal gerçekçilik uygulamaları son bir yıldır hızlı bir artış gösteriyor.

USB-C

İphone telefonlarda görmeye alışık olduğumuz bu usb portu artık android telefonlarda da yerini alacakmış gibi gözüküyor. Daha hızlı şarj olması veri aktarım hızının yüksek olması ve bir çok özelliği ile ön plana çıkıyor.

Kablosuz ses

Apple başlattı diye bilinen bu akım aslında daha öncede vardı fakat hiçbir firma onlar gibi  cesur davranıp kulaklık çıkışını telefonlardan kaldıramadı. Bu akımın devamını diğer markaların izlemesi bekleniyor.

Bluetooth 5

Kablosuz özgürlük olarak bilinen bu teknolojinin artık iyileştirilme zamanı geldi.

Depolama alanı

Birçok telefon kullanıcısının en büyük yarası olan depolama alanı bu sene 256 gb a kadar yükselmesi bekleniyor.