(6 YENİ RADYO SİNYALİ SAPLANDI)

Uzayın derinliklerindeki güneş benzeri bir yıldızdan gelen 6 yeni radro sinyali, bilim dünyasının konusu oldu.

Geçtiğimiz bir kaç ay önce bir noktadan 10 sinyal tespşt edilmişti, bilim insanları gene aynı yerden 6 radyo sinyali daha aldı.

3 milyar ısık yılı öteden gelen rafyo sinyallerin kaynagı konusunda daha bir kesin bilgiye ulaşamadıklarını fakat bilim insanları güneşe benzer bir yıldızdan geldğini sanmakta.

Eğer ki dış dünyadan bir uygarlık bizimle bağlantı kurarsa insanlık tarihi için bir dönüm noktası olacağı söyleniyor.

Peki bu uzaylılar bizimle neden bağlantı kurmuyor ? İşte bilim adamlarının cevabı…

Evrende gezegenimize benzeyen 40 milyar gezegen var. Fakat her hangi bir medeniyetin bizimle iletişime geçmesi baya uzun olabilir.

Birde bu dalgalar bizim fark edemiyeceğimiz komplekste olduğundan bizim gözümüzden kaçabilir.

Biz uzayı 1984’ten beri dinlemekteyiz.Evrenin büyüklüğü göz önünde bulundurursak bize doğru gelen merhaba mesajı hala yolda geliyo olabilir.Bizde 100 yıldan beri dalga gönderdiğimizi düşünürsel bizim mesajımızda ulaşmamış olanilir daha.Beliki tek yaşayan medeniyet bizizdir kim bilir.

Gezegenimiz Soğuk Savaş yıllarında nükleer savaş tehdidi altında yaşadığını düşünürsek başka bir medeniyette bu sebeple biz bulmadan yok olmuştur.

Ama en kötü şey ise Hollywood’un en çok istediği konu olan gelişmiş bir medeniyetin evrendeli diğer uygarlıkları işkal ederek gelişimini devam ettirmesi. Bu bizim onlarla bağlantıya geçememisin büyük bir açıklamasıdır.