İlk olarak 2005 yılında kurulan YouTube, web üzerindeki en büyük sitelerden biri ve video içeriğini kitlesel bir kitleyle paylaşmanın yolu haline geldi. Çok fazla içerikle  birçok farklı insan müzik ve video yüklerken – diğer şeyler arasında – böyle bir medyayı küresel ölçekte paylaşmak hiç bu kadar kolay olmamıştı.
1.PewdiePie
YouTube’dak oyun kanalı çılgınlığının tam ortasında çıkan PewDiePie olarak adlandırılan İsveç oyuncusu kanalıyla 1. sıradadır .. 2013’te yükselen yıldızın kanalı 3,5 milyon aboneden 19 milyona yükseldi. Oyunu oynarken mizahi bir yorum yapıp izleyicileri  eğlendirme kabiliyeti onun popülaritesidir. Kitlesini “Kardeş Ordusu” olarak adlandırıyor ve her videoyu bir “Brofist” ile bitiyor – temelde bir yumruk – ve izleyicileri aynı şeyi yapmaya teşvik ediyor. PewDiePie korku türünün tadını çıkarmasıyla tanınır ve Amnesia gibi en popüler Oyun kanallarının bazıları bu tür video oyunlarının bir parçasıdır. Ayrıca ChaoticMonki ve CinnamonToastKen gibi bir dizi popüler Oyun kanalı ile birlikte çalışıyor.
2.HolaSoyGerman
Alman Garmendia, YouTube topluluğuna 2011 yılında HolaSoyGerman olarak katıldı ve o zamandan beri YouTube’da en çok abonesi olan İspanyolca konuşulan kanal değil, aynı zamanda sitenin en başarılyoutuberlerinden biri oldu. Videoları, büyük miktarda İspanyol izleyiciyi çekmesine yardımcı olan ve günlük izleyicilerle popülaritesini giderek arttıran günlük konulara yaklaşımda mizahi yollarla yoğunlaşıyor. Ana kanalının yanı sıra Garmendia, 2014 Ocak’ında HolaSoyGerman2 ve JuegaGerman adlı iki başka kanal da başlattı. Bunlardan birincisi, vloglar ve blooper videoları ikincisi ise bir oyun kanalı.
3.Smosh
Anthony Padilla ve Ian Hecox ikilisi ilk olarak YouTube’da Pokémon anime ve Mortal Kombat tema şarkılarının dudak senkronizasyonu ile tanınmasını sağladı. . Yıllık “Gıda Savaşı” serisi, en popüler serilerinden biridir ve kanalını ilk yıllarında çok fazla trafik kazandırır. Smosh’un şut oyunları, YouTube’a üye olduktan sonra kendi markaları haline gelen over-the-top senaryoları ve kasıtlı aşırı etkileri üzerine odaklanmaktadır. İkili, bir takım müzik videolarını da çıkardı ve Smosh adıyla dört albüm yayınladı.