Fotoğraf çekilmek anları ölümsüzleştirir ve seneler sonra bile yaşadığınız anları bugünkü gibi yaşamanızı sağlar. Günümüzde de sadece fotoğraf çekilmekten fazlası var :fotoğraf uygulamaları . Bu uygulamalar ile fotoğraflarınız üzerinde oynama yapabilir hatta sanal unsurlar ekleyebilirsiniz. Fotoğraf çekilmeyi daha eğlenceli bir aktiviteye dönüştüren uygulamalardan bazıları şunlardır :

1 .  B612

Ücretsiz bir uygulama olan B612 ,çok fazla resim efektine sahip ve üstüne bu efektler genel olarak doğal bir geçişe sahip . Snapchat efektlerine benzer efektleri ile sanal unsurlara yer verilmiştir. Telefonunuzda fazla yer kaplamaması da artı bir özellik  olarak dikkat çekiyor.

2 . Pho.to Lab

Ücretsiz yazılımlar arasında ki en iyi fotoğraf uygulamalarından biri olan Pho.to Lab, profesyonel fotoğraf stüdyolarındakine benzer fotoğraflar elde edebilmek için benzersiz bir uygulama.  Kolay bir ara yüze sahip olması ile özellikle hızlı rötuşlar için benzersiz bir program . Bu uygulamada daha fazla efekte sahip olmak için ücretli yazılımını edinebilirsiniz.

  1. Retrica

Son zamanların en çok kullanılan fotoğraf uygulamalarından olan Retrica, efektlerinin fazlalığı ile oldukça tercih ediliyor. Kolay bir kullanım sunan uygulama ,kullanıcılarını her daim yaptığı güncellemeler ile şaşırtıyor . Instagram kullanıcılarının sıklıkla kullandığı bir uygulama olması ile oldukça sosyal bir fotoğraf uygulaması olarak dikkat çekiyor .

  1. Cymera

Cymera ‘nın diğer fotoğraf uygulamalarından efektleri ile ayrılması ,son zamanlarda rağbet görmesine neden oldu . Genel olarak daha güzel göstermeye yönelik ,pürüzsüzleştirme gibi  seçenekleri ile özellikle Instagram da kullanıcı resimleri için kullanılmakta. Eğer amacınız sanal unsurlar yerine daha doğal bir görünüm elde etmek ise Cymera kesinlikle aradığınız fotoğraf uygulaması.

  1. PicsArt Photo Studio

Binlerce kolaj seçeneği ile fotoğraf uygulamaları sektöründe kendine yer açan PicsArt Photo Studio ,daha çok sanal unsurlarla çalışmak isteyen kullanıcılara yönelik . Çizgi film karakterleri gibi sanal unsur seçenekleri ile gerçek dışı görüntüler elde edebilir ve fotoğraflarınıza başak bir bakış açısı kazandırılırsınız. Özellikle fotoğraflarınıza başka bir derinlik katmak istiyorsanız PicsART Photo Studio size göre .