21. yüzyılda  dünyanın yüzlerce marka ve moda hattı ile dolup taşmaya devam etmesi şaşırtıcı değil. Ayrıca, bu markaların popüler hale geldikçe giderek daha pahalı hale gelmesi ve insanların kendilerini takıntılı tutması ve muhtemelen yaygın isimleriyle bu markaları giymek için bu ekstra paraları ödemeye hazır olması da şaşırtıcı değil.  . Piyasadaki en inanılmaz derecede pahalı makyaj ürünlerinin listesi şu şekidedir .
1.Gold ve Diamond Ruj
Guerlain dünyadaki en popüler Fransız markalarından biri  ve tüm kozmetik markalarından en eskisi olduğu için, kalabalığın arasında ayakta kalabilmek için her zaman en olağanüstü buluşlardan birini ortaya çıkarmaya çalışıyor. Guerlain, tüpünün gerçek altın ve pırlantadan yapılmış olduğu KissKiss adlı bir ruj üretti. Bu son derece pahalı ruja sahip olduğunuzu düşünün, ne kadar maliyetli olacağını düşünüyorsunuz? Guerlain, bu lüks ruju 62.000 dolara fiyatlandırmıştı. O kadar çok maliyetli bir ruj satın almak için kesinlikle tamamen aklınızı kaçırmış olmalısınız .
2.Orchidée Impériale
Bu Guerlain’in bir başka ürünüdür, Türkçesi emperyal orkide anlamına gelen Fransızca bir terimdir.  Bu çiçek cilt yenilenmesi için kullanılması ile bilinmektedir.  Hatta Guerlain 30 seneyi aşkı süredir bu çiçeği ürünlerinde kullanması  ile bilinmekte . Ürünün değeri  1,953.32. Dolar olarak bilinmektedir ve cilt yenilenmesi alanında ki en iyi ürünlerden biridir .
3.Beauty Maskara
Sadece altından ve mavi kristallerden oluşan bir maskaraya sahip olmak ister miydiniz ? İşte bir makyaj firması bu motto ile yola çıktı ve bu şekilde bir maskara üretti . Üzerinde 2500 ‘ü aşkın kristal bulunan tüpün fiyatı gerçekten görenleri şaşkınlığa uğratıyor çünkü bu maskaraya sahip olmak için 14 milyon dolar ödemeniz gerekiyor .
4.Nano Rifgt Recovery
Bu anti-aging krem yani yaşlılık karşıtı krem ,eski bir makyaj firması olan Orogold’a ait. İçinde 24 karat altın barındıran ürün bu şekilde yaşlılık belirtilerini azalttığını iddia ediyor. Ürünün fiyatı yaklaşık olarak 1500 dolar değerinde .