Küçük yaşam alanları pratik olmalarının yanında sinir bozucu olabilirler. Eğer sizin de daha geniş bir eve çıkma şansınız yoksa küçük evinizi olduğundan büyük gösterecek fikirler ile daha geniş bir eve sahipmiş hissini yaşayabilirsiniz .

1 . Açık duvar rengi kullanma

Evinizin duvarlarında açık  renkle kullanmak kesinlikle evinizi olduğundan daha geniş gösterecektir. Koyu tonlar evi daha basık göstererek evinizi olduğundan daha küçük olarak algılamanıza neden olur. Evinizin duvar değişiklikleri ile daha geniş bir eve sahipmiş hissine kavuşabilirsiniz.  Boyuna çizgili duvar kağıdı kullanmakta ortamınızda derinlik katarak daha geniş göstermenin bir yoludur .

  1. Mobilya seçimi

Küçük bir eviniz varsa mobilya seçimlerine olabildiğince dikkat etmelisiniz. Büyük kanepeler gibi büyük mobilyalar evinizi olduğundan daha küçük gösterecek size dar ve basık bir görüntü sağlayacaktır . Daha geniş  bir ev için L tipi oturma grupları gibi daha pratik, açık renkli ve küçük mobilyalar tercih edin.

Ayrıca mobilya seçimlerinde cam sehpa gibi şeffaf seçenekler kullanmak odanıza derinlik hissi katacaktır . Ortama ferahlık katmak için olabildiğince beyaz ve şeffaf parçalar kullanmaya çalışın.

  1. Ayna kullanımı

Dar alanlarda ayna kullanımı derinlik etkisiyle odayı büyüterek ortama ferahlık katmaktadır . Oldukça küçük olduğunu düşündüğünüz alanlarda genişçe aynalar kullanarak ortamınızın daha büyük görünmesini sağlayabilirsiniz.

  1. Aydınlatmalar

Küçük odalarda tek bir noktayı aydınlatan aydınlatmalar kullanmak ortamı olduğundan daha küçükmüş gibi gösterir . Bu nedenle ortamı olabildiğince büyük göstermek için birden fazla aydınlatma elemanı kullanın .Birden daha fazla abajur  gibi aydınlatma ekipmanları ile aydınlatma yapmak ortamınızı kesinlikle büyütecektir .

  1. Farklı mobilya kullanımı

Boydan boya bir kitaplık kullanımı gibi değişik mobilya fikirleri odanızı büyük göstermek için kullanılabilir.  Boydan boya bir kitaplık tavanınızı olduğundan büyük gösterecek ,küçük diye yakındığınız odanıza bambaşka bir kimlik ekleyecektir.  Ancak yine de kitaplığınızda rafları çok doldurmak ortama basık bir görüntü verecek ,ferah bir oda oluşmasını engelleyecektir .Bu nedenle kitaplık kullanımı bu husus dikkatte alarak kullanılmalıdır.