Game of Thrones dünyanın şu anda en popüler dizisi. Dizinin şimdiki ve önceki bölümleri hakkında her geçen gün yeni bir teori üretiliyor. Bunlardan bazıları doğru çıkarken bazıları ise yanlış tahminler denizine gönderilmekte. Fakat pek çok yaklaşımın doğru olduğunu da görmüyor değiliz. Gelecek sezonlarda neler olacağı da büyük merak konusu. Bu yazımızda tek tek karakterlerin neler yaşayabileceğine ilişkin detaylar vereceğiz. Yazımız geçmiş sezonlar hakkında spoiler içerdiği gibi, gelecek sezonlarla ilgili de ağır spoilerlar içermektedir. Bu nedenle eğer spoiler almak istemiyorsanız yazıyı okumamanızı tavsiye ediyoruz.

Kısaca Geçen Sezonda Neler Oldu?

Kısaca bir önceki sezon finalinden bahsedelim. Son sezonda Jon Snow Kuzeyin Kralı ilan edilirken bir yandan da Bran abisi Jon Snow’un Ned Stark’ın piçi değil de, Lyanna Stark’ın ve başka bir kişinin – büyük ihtimalle Daenerys’in büyük abisi Rhaegar Targaryen’in – oğulları olduğunu öğrendi.


Bu sırada Dany sonunda yanında Dothraik’ler Ironborn’lar, Tyrion, Varys, Missandei, Olenna Tyrell ve ejderhaları ile Westeros’a doğru yola çıkmıştı. Gelecek sezonlarda ejderhalarınsa daha önce olduklarından çok daha büyük olacakları söylentiler arasında.

Dany ve ejderhaları gelecek sezondaki önemli isimlerden birisi olacak oaln Cersei ile karşılaşmak üzere Westeros’a doğru harekete geçtiler. Cersei’ye insan olma dürtüsünü kazandıranınsa çocukları olduğu söyleniyor. Onları kaybetmiş olması gelecek sezonda tamamen farklı bir Cersei görmemizi de sağlayabilir. Zaten bunun işaretini son sezon yaptıkları ile de göstermişti. Bu sezon Cersei için olduğu kadar Jamie için de ilginç bir sezon olacak. Kral katilinin aynı şeyi Cersei için de yapabileceğine ilişkin söylentiler de bulunuyor.

Jamie

Jamie karanlık tarafa mı geçecek yoksa aydınlık tarafta mı kalacak? Jamie önümüzdeki sezonda babasının yerini alıyor. Daha önce de söylediğimiz gibi insanlığın kurtarıcısı rolü aslında Jamie’ye mi verilmiş bunu gelecek sezonda göreceğiz.

Dany

Dany’nin Cersei ile yüzleşmesi gerektiği ortada. Fakat konu tabi ki sadece Cersei değil, diğer tarafta bir de Jon Snow bulunuyor. Dany ile Jon Snow’un bir evlilik gerçekleştirebilecekleri söylentiler arasında bulunmakta. Sızdırılan birkaç fotoğraftan ikilinin bir görüşme yapacağını hatta Jon Snow’un ejderhaları ilk defa o görüşmede göreceği ile ilgili bilgiler bulunmakta.

Söylentiler tazı ile yeni zombi-insan karışımı kardeşinin de bir şekilde karşı karşıya geleceğini ön görmekte.

White Walkers ve Littlefinger

White Walkers kuzey ve ülkenin geri kalanı için çok büyük bir tehdit oluşturuyor. Beşinci sezondaki ölülerin toplu şekilde White Walker kralı tarafından diriltilmesinin ardından pek çok kişi bu tehdide karşı bir birlikteliğin doğacağını düşünmeye başladı. Son sezona ilişkin savaş teorilerinden bir diğeri ise Lannister’lar ile Tyrellerin savaşına yönelik. Burada Littlefinger’ın ve onun yanı sıra bir önemli karakterin de öleceğine ilişkin teoriler ve duyumsamalar bulunmakta.