1. İncil

Dünyada gelmiş geçmiş en çok satılan ve okunan kitap Hristiyanlığın kutsal kitabı İncil’dir . Geniş bir coğrafyada senelerdir okunan İncil , en çok okunan kitap unvanını uzun senelerdir elinde tutmaktadır. Sadece son 50 yılda 4 milyar adet satılan İncil daha uzun yıllar en çok satılan kitap olacak gibi gözükmektedir.

  1. Mao Tse- Tung

Mao Tse-Tung  adlı eski Çin Komünist Partisi’nin başkanın söylemlerini içeren siyasi kitap dünyanın en çok okunan ikinci kitabıdır .Bu kitap tam 820 milyon satılmıştır ve hala yeni kopyaları basımını sürdürmektedir.

  1. Harry Potter

J.K. Rowling’in yazdığı Harry Potter hayatımıza kısa sürede geçmesine rağmen en çok okunan üçüncü kitap unvanını taşımaktadır .12 kitaptan oluşan serisi ile gençlik romanlarının en ünlüsü olan Harry Potter , büyük bir satış tirajına sahiptir .

4. Yüzüklerin Efendisi

Diğer bir fantastik roman olan Yüzüklerin Efendisi ,dünyanın gelmiş geçmiş en çok okunan ve basılan 4 kitabıdır . Filmleri de kitapları kadar rağbet gören Yüzüklerin Efendisi ,oldukça geniş bir okuyucu kitlesine sahiptir.

  1. Simyacı

Paulo Coelho^nun ölümsüz eseri Simyacı felsefi içeriği ile oldukça okunan bir kitaptir.Gelmiş geçmiş en çok okunan kitap listesinde beşinci sıraya oturan Simyacı, felsefi içeriği ile alanında benzersiz bir eserdir.

  1. Da Vinci Şifresi

Dan Brown’un unutulmaz eseri Da Vinci Şifresi dünyanın gelmiş geçmiş en çok okunan 6. eseri .Dan Brown uzun zaman bu eseri ile İncil’den sonra en çok satan yazar unvanını almıştır.

  1. Alacakaranlık

Romantik bir kitap olan Alacakaranlık, senelerdir akılda kalan vampir algısını değiştirmiş ve fantastik dünyasında dengeleri değiştirmiş bir eser. Alacakaranlık bu özelliği ile gelmiş geçmiş satılan yedinci kitap .

  1. Rüzgar Gibi Geçti

Nostalji kuşağının unutulmaz filmi Rüzgar Gibi Geçti ‘nin kitabı da filmi kadar popüler . Pulitzer ödüllü eser 33 milyon sattı .

  1. Düşün Ve Zengin Ol

Ünlü kitap 30 milyon satmıştır.

  1. Anne Frank’ın Günlüğü

Yahudi Soykırımını konu edinen kitap en çok satan 10. Kitaptır .