Dolabınız tamamen dolu ama yine de giyecek bir şey bulamıyor musunuz?  Belki de bazı temel parçalara sahip değilsinizdir.  Temel parçalarla dolabınızı yeniden düzenlerseniz en zor anlarınızda bile hızlı bir giyim tercihi yapabilirsiniz . Bunun için temel parçaları saptamalı ve giyim rutininizi oluşturmalısınız .
Ütülenmiş ve giyilmeye hazır bir beyaz gömlek
Son dakika da  bir akşam yemeği davetiyesi aldığınızda ya da bir iş toplantısında hayatınızı kurtarabilecek bir beyaz gömleği muhakkak edinmelisiniz . Her zaman hazır tuttuğunuz beyaz bir gömlek kurtarıcı parçalarınızdan biri olabilir
       2. Jeans
Kot pantolonları kesinlikle hem kadınlar hem de erkekler için eşiz parçalardır .Hem günlük hayatta hem de şık bir akşam yemeğinde kom binleyebileceğiniz kot pantolon kesinlikle dolabınız için olmazsa olmaz bir parça .
      3.Kaşmir Hırka
Bir milyon dolar gibi hissetmenizi sağlayan, kottan pijama kadar her şeyle giyilebilen tarafsız, uzun kaşmir hırkalar özellikle kış aylarının değişmez bir parçası . Kelimenin en geniş anlamı ile her parça için uygun olan uzun kaşmir hırkalar dolabınızın bir köşesinde olmalıdır .
4. Kısa siyah elbise
Kısa siyah elbise ,bir kadının dolabında olması gereken en temel parçalardan biridir .Adına şarkılar yazılan siyah elbiseler gerçekten 7 den 70 e herkesi benzersiz gösteren parçalar . Ansızın beliren bir akşam yemeği planı için siyah elbise kurtarıcınız olabilir. Daha hoş kombinler için siyah elbisenizin yanında inci gibi aksesuarlar bulundurabilirsiniz.
5.  Deri ceket
Bir kadını deri ceketten daha cool gösterecek başka bir aksesuar kesinlikle yok .  Kış ve bahar aylarında kıyafetlerinizi kom binleyebileceğiniz deri ceketleri ,gece kıyafetlerinizin üstüne dahi giyebilirsiniz . Bu nedenle muhakkak dolabınızda deri ceket bulundurun .