Saç kırıkları saçın nemsiz kalması yahut ısı etkisiyle yıpranması sonucu oluşur. Saç kırıklarına sebep olan şeylerin basınca fön makineleri, saç düzleştiriciler ve saç maşaları geliyor.

Saç kırıklarını azaltma yolları:

Saç kırıklarını azaltma yollarının ilk adımı duşta başlıyor. Çok sıcak su ile saçlarınızı yıkamayın ve şampuanlama işleminden sonra mutlaka saç kremi kullanın. Saçlarınız ne kadar nemli olursa saç kırıkları da o kadar az olacaktır.

Saçlarınızı olabildiğince ıslatarak taramaya özen gösterin sık telli saç fırçaları kullanmayın. Saç bakım ürünlerini seçerken keratin içeren ürünleri satın almaya özen gösterin. Keratin saçın yeniden onarımını sağlar ve kırıkların oluşumunu önler. Saç boyalarınızı olabildiğince bitkisel ürünlerden seçin ve saç boyatma işleminizi daha seyrek gerçekleştirin

Saç maşası ve düzleştirici gibi saç şekillendiricilerini olabildiğince nemli saça uygulayın. Saçınız ne kadar nemli olursa şekillendirme işlemi sürecinde o kadar az kırılacaktır.

Saçınızı her gün yıkamayın her gün yıkamak saçın yağ dengesini bozacaktır. Saç bakımı için badem yağı ve argan en etkili bitkisel ürünlerdendir. Düzenli olarak saç maskesi yapamıyorsanız bu yağları şampuan şişelerinizin içerisine dökmek suretiyle her yıkamada masaj yaparak uyguladığınızda bakım yapmış olacaksınız.

Saç bakım kürü:

Saç bakım ürünlerine ve güzellik merkezlerine onlarca lira ödeminize artık hiç gerek yok. Kolayca temin edebileceğiniz malzemelerde evinizde kolayca uygulayabileceğiniz yöntemlerle saç bakımınızı yapmanız çok kolay. İlk saç bakım kürü baden yağı zeytinyağı ve sirke içeriyor. Bir bardak üzüm sirkesinin içerisine 2 yemek kaşığı zeytinyağı ve 2 yemek kaşığı badem yağı karıştırın karışımı saç uçlarına güzelce sürün. Yarım saat bekledikten sonra ılık suda yıkayın. Bu saç bakım kürünü haftada bir kez uygulamanız yeterli olacaktır.

2.saç bakım kürümüz için 2 yumurta sarısı 2 kaşık bal ve yarım limon gerekmektedir. Malzemeleri karıştırın ve saçınıza uygulayın saç uzunluğunuza göre yumurta sayısını arttırabilirsiniz. Bu uygulamalardan sonra asla saç kurutma makinası kullanmayın yalnızca havlu yardımıyla saçınızı kurutun. Bu işlem saçınızın nem miktarını korumanıza yardımcı olacaktır.