Yurtdışından alışveriş yapmak bir çok kişi için daha ekonomik ve daha fazla ürün seçeneğine sahip . Bazı sitelerin sunduğu uluslar arası kargo seçenekleri ve cazip indirim oranları ile online alışverişin daha cazip geldiği bu siteler , özellikle son yıllarda birçokları için alışveriş yapmanın yegane yolu oldular. Ancak yine de hala birçokları için bu siteler hala bir bilinmeyen.  Türkiye üzerinden kullanımı ve ürün yollanışı en kolay olan siteler bilinmemekte . Türkiye kullanıcılarının en rahat alışveriş yapabilecekleri uluslar arası siteler şunlardır :

  1. Alibaba Express

Çin merkezli bir oluşum olan Alibaba Express ,belki de online alış verişte en çok tercih edilen site . Kolay menusu ve zengin bir seçeneğe sahip olan Alibaba Express, geniş bir ürün yelpazesine sahip . Alibaba Express’in toptan ve perakende satış seçenekleri mevcut ve bu özelliği ile işyerlerine değişik ürünler almak isteyen kullanıcılara da imkan sağlıyor . Alibaba Express ‘te bulunan bir çok firma Türkiye’ye ücretsiz kargo seçeneği sunuyor ve ürünler 15 ile 30 gün arasında geliyor.  Dikkat edilmesi gereken nokta ticaret puanı yüksek satıcılardan ürün alarak olası bir dolandırılmanın önüne geçmek .

  1. Amazon

Amazon yaygın olarak  kullanılan popüler bir  çevrimiçi alışveriş programıdır.  Hindistan, Avustralya, Brezilya, Çin, Fransa, Almanya, Meksika, İspanya, İngiltere ve daha birçok ülkede uluslararası nakliye sağlayan bir Amerikan  elektronik ticaret şirketidir. Türkiye’ye de gönderimi olan site yüksek fiyatlara sahip olsa da kaliteli ürünler sunması ile biliniyor .

  1. Ebay

Diğer bir Amerikan sitesi olan Ebay  ,Hindistan, İtalya, Kore, İspanya, İngiltere gibi bir çok ülkede nakliye hizmeti sunan bir Amerikan çevrimiçi alışveriş sitesidir. Çeşitli kullanıcıların satış yaptığı sitede uygun fiyata  ,birçok ürün alabilirsiniz.

4.Etsy

Etsy ,vintage gibi birçok enteresan ürünü bulabileceğiniz bir online alışveriş sitesidir.  Mücevher alışverişi bile yapabileceğiniz Etsy , Türkiye’ye de gönderim yapmakta . Etsy , farklı ürün seçenekleri arayanlar için oldukça güzel bir site.