Kadınların en korkulu rüyası yıllar içinde yüzde beliren çizgilerdir. Birçok kadın ayna karşısında bu çizgileri inceleyerek stres yapmakta, hatta hayata küsmektedir. Peki, yüzde yıllar içinde belirginleşen çizgilerin nedenini ve çözüm yollarını biliyor musunuz? İşte yüzde oluşan çizgilerin nedenleri

Her kadının en büyük arzusu her yaşta genç ve diri bir cilde sahip olmaktır. Ne yazık ki yıllar geçtikçe gözle görülmeyen çizgiler derinleşir buda bakışların canlılığını ve önemini yitirmesine neden olur. 20’li yaşlarda onun saçı düz benimki neden dalgalı, onun gözleri mavi benimki neden siyah gibi takıntılar olurken, yıllar ilerledikçe anlaşılır ki asıl takıntılar yıllar sonra ortaya çıkar.

Biz bugün ileri yaşlarda daha da belirginleşerek canınızı sıkacak çizgilerin nedenlerini ve almanız gereken önlemleri sizler için sıralamak istedik.

Kaz Ayakları

Yıllar içinde yüzde ilk beliren çizgiler arasındadır. Nedeni; gözleri kısarak gülmek ve bakmaktır. Bu nedenle kaz ayaklarının bir diğer adı da gülümseme mimikleridir. Genç yaşlarda göz çevresi kremi kullanarak kaz ayaklarının erken yaşta ortaya çıkmasını önleyebilirsiniz. Belirginleşmiş kaz ayaklarının kesin çözümü ise botokstur.

Kaş Arası Çizgisi (çatık kaş çizgisi)

Genelde çatık kaşlılarda görülen bu çizgiler birçok kişide 20’li yaşlarda başlar. Kaş ortası çizgilerini önlemenin yolu ise stressiz bir hayat ve doğru nemlendirici kullanmaktır. Derin kaş ortası çizgilerine kesin çözümü yine botoksta bulabilirsiniz.

Yanak Çizgileri

Üst dudağın kenarlarından yukarıya doğru uzanan çizgilerdir. Oluşma nedenleri arasında gülme ilk sıralardadır. Elastikiyetini kaybetmiş bir ciltte gülme çizgileri derin hale gelir. Gülme çizgilerini önlemek için yüz egzersizi yapmalı ve iyi bir nemlendirici kullanmalısınız.

Üst Dudak Çizgileri

Aşırı sigara içenlerde, ıslık çalmayı sevenlerde, dudaklarını aşırı derecede yuvarlayarak konuşanlarda erkenden belirginleşir ve konuşurken çok çirkin bir görüntü sunar. Önlemenin yolları ise dudak egzersizi yapmak, nemlendirici kullanmak ve dudakları yuvarlayacak hareketlerden uzak durmaktır. Oluşan çizgileri ise dolgu ile giderebilirsiniz.

Alındaki Endişe Çizgileri

Hayatın içinde bizleri sürekli yoran endişe, kaygı ve stres, yıllar içinde de alnımızda derin çizgiler olarak kendisini gösterir. Kaşları çok kaldırarak konuşmak da bu çizgilerin belirginleşmesini sağlar. Belirginleşen çizgilere ise botoksla çözüm bulabilirsiniz.

Yaptığımız basit hatalar nedeni ile belirginleşen yüzdeki çizgileri gidermek için herkes botoks yaptıramayabilir, bu nedenle bu çizgiler oluşmadan verdiğimiz tüyolarla önlem alarak yıllara meydan okuyabilirsiniz.